Skip to content
Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Vilniaus apygardos administracinis teismas
lt
En

Bendravimo su teismo pirmininku rekomendacijos

Bendravimo su teismo pirmininku rekomendacijos

Bendrauti su Vilniaus apygardos administracinio teismo pirmininku arba teismo pirmininko pavaduotoju Jūs galite telefonu (8 5) 264 8722 arba užsirašius pokalbiui iš anksto ir atvykus į teismą. Norint atvykti į Vilniaus apygardos administracinį teismą asmeniškai susitikti su teismo vadovu, prašome iš anksto užsiregistruoti prieš ne mažiau kaip 7 dienas tel. (8 5) 264 8722 arba el. paštu vilniaus.administracinis@teismas.lt Registruodamiesi nurodykite savo vardą, pavardę bei pageidautiną pokalbio laiką ir trukmę.

Teismo pirmininkas su tiesioginiam bendravimui užsiregistravusiais gyventojais Vilniaus apygardos administraciniame teisme bendrauja kas antrą ketvirtadienį nuo 9.00 iki 11.00 val. pagal iš anksto patvirtintą tvarkaraštį. Kiekvienam pokalbiui maksimaliai skiriama iki 20 min. laiko, tačiau atskirais atvejais gali būti susitarta dėl kitokio, Jums patogesnio bendravimo laiko. Konkretų bendravimo užsiregistravusiems asmenims laiką praneša teismo administracijos sekretorė, atsižvelgdama į pageidaujančių bendrauti su Teismo vadovais gyventojų skaičių ir užsiregistravimo eiliškumą.

Kad būtų galima tiksliau atsakyti į Jūsų klausimus, rekomenduojama jau registruojantis pokalbiui nurodyti rūpimus klausimus ar pageidaujamą pokalbio temą.

Teismas atkreipia dėmesį į tai, kad Teismo pirmininkas ar jo pavaduotojos laisvę atsakinėti į Jūsų klausimus ir bendrauti ribas nustato Teismų įstatymas bei Teisėjų etikos kodeksas. Pagal Teismų įstatymą Teismo pirmininkas yra atsakingas už administravimo teisme organizavimą ir priežiūrą, o asmenų skundus jis gali tirti tik tiek, kiek jie susiję su teisėjų neprocesiniais veiksmais, nesusijusiais su teisingumo vykdymu. Teismo pirmininkas negali kištis į bylų nagrinėjimą ir nurodyti kitiems teisėjams, kaip nagrinėti ir spręsti bylas, įtakoti bylų eigos ir baigties, nes taip būtų pažeistas konstitucinis teisėjų nepriklausomo principas. Be to, Teisėjų etikos kodeksas Teismo pirmininkui, kaip ir bet kuriam kitam teisėjui, draudžia reikšti išankstinę nuomonę nagrinėjamų bylų klausimais, konsultuoti asmenis teisiniais klausimais įstatymų nenumatytais atvejais, svarstyti nagrinėjamą bylą su proceso dalyviais ne teismo proceso metu, viešai pasisakyti apie kitų teisėjų nagrinėjamas bylas. Todėl būtume dėkingi, jei tiesiogiai bendraudami su Teismo pirmininku vengtumėte klausimų, į kuriuos atsakyti Teismo pirmininkui draudžia Teismų įstatymas ir Teisėjų etikos kodeksas.